Historyczny Zegarek Glashuty Na Szczycie Najlepszych Zegarków

Po drugiej wojnie światowej, w celu rozwoju gospodarki socjalistycznej, władze Niemiec Wschodnich połączyły wszystkie siedem fabryk zegarków w Glashütte w państwowe przedsiębiorstwo o nazwie Ludowa Fabryka Zegarków Glashütte. W następnych dziesięcioleciach Glashütte była prawie całkowicie odizolowana od świata zachodniego, fabryka zegarków zatrudniała 2000 pracowników, a głównym zadaniem było produkowanie 100 000 prostych i praktycznych zegarków dla krajów Europy Wschodniej każdego roku. Po integracji Wschodu i Zachodu, Ludowa Fabryka Zegarków Glashütte została zreorganizowana w Glashutte Uhrenbetrieb GMBH Co., Ltd. (zwana GUB) i przejęła lokalną firmę zegarmistrzowską GUB w Glashütte w byłych Niemczech Wschodnich. Obecnie obejmuje głównie Glashutte Oryginalna i Union Glashutte.

Glashutte Original Julius Assmann1
Aby uczcić 150. rocznicę powstania fabryki zegarków Glashütte, specjalny zegarek z wieczystym kalendarzem Julius Assmann1, który składa hołd Juliusowi Assmannowi, jednemu z najbardziej znanych zegarmistrzów w historii zegarmistrzostwa, jest ograniczony do 25 sztuk na całym świecie. Skomplikowana funkcja zegarka, jego unikalna konstrukcja może być używana jako zegarek kieszonkowy, lub może być umieszczony na ręce po założeniu specjalnej podstawy paska. Po premierze Juliusa Assmanna1 fani zegarków na całym świecie natychmiast zafascynowali się tym zegarkiem, natychmiast podnosząc popularność Glashutte Original i przywracając Glashütte do kilku tak zwanych „prawdziwych twórców zegarków”.

Glashutte Original Pano Retro Graph
Tradycją technologii zegarmistrzowskiej Glashütte zawsze było rozwijanie własnego ruchu, co jest absolutną przewagą w dzisiejszej wysoce konkurencyjnej branży zegarmistrzowskiej, a wydajność Pano Retro Graph w ostatnich latach była rzadka. Zobacz zaskakująco innowacyjne działanie zegarka. Pierwszy model z serii Pano Date został wydany w 2001 roku i zszokował Pano Retro Graph. Jest to pierwszy na świecie zegarek z 30-minutowym odliczaniem wstecznym. Licznik w kształcie wachlarza w prawym górnym rogu zegarka składa się z trzech niezależnych małych dłoni, które odliczają przesuwając się w różnych okresach i zmieniając wskazówki. . Pano Retro Graph wymaga tylko korony i przycisku o godzinie 10, aby łatwo osiągnąć odliczanie do bardzo złożonej wydajności mechanicznej.