Richard Mille Pierwszy Zegarek Ntpt

RM 011 Carbon Automatyczny zegarek NTPT®
W nowym sezonie Richard Mille był pionierem w stosowaniu materiałów z włókna węglowego NTPT® (cienkowarstwowa technologia kompozytowa) do zegarmistrzostwa. Po miesiącach drobiazgowych badań i rozwoju w końcu wprowadził pierwszą obudowę z włókna węglowego NTPT®.

             Zegarek automatyczny RM 011 Carbon NTPT®

 Materiał z włókna węglowego NTPT® został pierwotnie opracowany do produkcji żagli jachtów wyścigowych i szybko stał się materiałem, którego nie można pominąć w żeglarstwie. Materiał ten znacznie optymalizuje wytrzymałość i lekkość żagli jachtowych i stał się niezbędnym materiałem dla łodzi wyścigowych na całym świecie. Materiał z włókna węglowego NTPT® stał się punktem odniesienia dla materiałów kompozytowych. W ciągu ostatnich dwóch sezonów był używany do produkcji ramy samochodów Formuły 1. Weszła również do hali przemysłu lotniczego, ponieważ jest stosowany w przyszłych samolotach słonecznych Kadłub Solar nr 2 .

 Nowy RM 11H wykorzystuje pierwszy materiał RICHARD MILLE z włókna węglowego NTPT®.

 Włókno węglowe NTPT® jest wyjątkowe i zapewnia wyjątkowy efekt wizualny dzięki regularnemu falistemu wzorowi. Materiał z włókna węglowego NTPT® składa się z wielu warstw równoległych włókien, które są oddzielone od włókien węglowych. Te cienkie warstwy nieprzekraczające 30 mikronów są najpierw zanurzane w żywicy, a następnie tkane specjalną maszyną. Między warstwami znajduje się kąt 45 °, tworząc specjalny efekt wizualny podobny do rzadkiego drewna. Po podgrzaniu do 120 ° przy ciśnieniu 6 barów materiał z włókna węglowego NTPT® można wysłać do fabryki etui do zegarków Richarda Mille’a w Proart do obróbki CNC.

 W porównaniu z materiałami kompozytowymi, które uznano za mające doskonałe właściwości fizyczne, materiały z włókna węglowego NTPT® mają o 25% lepsze naprężenia rozrywające i o 200% lepsze mikropęknięcia.

 Materiał NTPT® całkowicie chroni ruch RMAC1. Mechanizm RMAC1 ma duże okno daty o godzinie 12, wyświetlacz miesiąca o godzinie 4 oraz funkcję timera flyback. Całkowicie tytanowy mechanizm ma mechanizm podwójnej lufy i jest uzwojony automatyczną tarczą o zmiennej geometrii z rezerwą mocy do 55 godzin.

 Nowy zegarek RM 011 Carbon NTPT® wprowadza innowacyjne i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne do świata nowoczesnego zegarmistrzostwa.